CKJC0705EH CKJC0604EH CKJC0503EH Mini directie hidraulica electrica Lift mobil foarfeca
CKJC0705EH CKJC0604EH CKJC0503EH mini-lift foarfecă mobil cu direcție hidraulică electrică este proiectat pentru oper...
Lift hidraulic sistemele folosesc principiile puterii fluidelor pentru a obține o mișcare verticală controlată cu o înmulțire mare a forței. Această examinare tehnică acoperă elementele fundamentale ale ingineriei, configurațiile specifice aplicației și standardele de calitate a producției esențiale pentru achizițiile B2B în sectoarele auto, industrial și logistic.
Sistemele hidraulice funcționează prin transmiterea presiunii prin fluid închis. Înmulțirea forței este egală cu raportul dintre suprafețele pistonului, permițând actuatoarelor compacte să genereze o capacitate substanțială de ridicare. Presiunea sistemului variază de obicei între 15-25 MPa (2.200-3.600 psi) pentru aplicații industriale.
Sisteme hidraulice vs. mecanice:
| Parametru | Acționare hidraulică | Acționare mecanică cu șuruburi | Acționare pneumatică |
| Densitatea forței | Foarte ridicat (25 MPa) | Moderat (avantaj mecanic) | Scăzut (0,7 MPa max) |
| Precizia poziționării | ±0,5 mm (cu valve servo) | ± 0,1 mm (șurub cu bile) | ±2,0 mm (compresibilitate) |
| Controlul vitezei | Infinit, neted | Etape discrete sau variabile | Rapid, mai puțin controlabil |
| Protecție la suprasarcină | Supape de limitare a presiunii | Ambreiaje mecanice | Regulatoare de presiune |
| Eficiență | 75-85% | 60-70% | 20-30% |
| Interval de întreținere | 2.000 de ore (schimbarea lichidului) | 5.000 de ore (ungere) | 1.000 de ore (serviciu de uscător) |
Ascensoarele moderne folosesc sisteme de detectare a sarcinii cu centru închis pentru eficiență energetică. Pompele cu piston cu deplasare variabilă ajustează debitul la cerere, reducând generarea de căldură și consumul de energie cu 30-40% în comparație cu sistemele cu volum constant.
Lift hidraulic pentru atelier de reparatii auto aplicațiile necesită configurații specifice bazate pe aspectul compartimentului de service și pe cerințele de debit al vehiculului. Post selecția determină accesibilitatea și eficiența fluxului de lucru.
Modelele cu două stâlpi utilizează brațe pivotante reglabile pentru acces fără roți, necesitând poziționarea precisă a centrului de greutate al vehiculului. Configurațiile cu patru stâlpi susțin operarea de rulare cu piste integrate, permițând servicii de aliniere a roților.
Specificații de ridicare auto:
| Configurare | Simetric cu două stâlpi | Asimetric cu două stâlpi | Patru Post |
| Capacitate nominală (kg) | 3.000-4.000 | 3.000-4.500 | 3.500-12.000 |
| Înălțimea de ridicare (mm) | 1.800-2.000 | 1.900-2.100 | 1.700-2.500 |
| Cerință privind lățimea locașului (mm) | 3.400-3.800 | 3.200-3.600 | 3.000-3.500 |
| Grosimea betonului (mm) | 200 (min 3000 psi) | 200 (min 3000 psi) | 150 (montat pe podea) |
| Aplicație primară | Reparatii generale, service anvelope | Caroseria, acces la usa | Aliniere, camioane grele |
| Timp de instalare (ore) | 6-8 | 6-8 | 4-6 |
Poziționarea vehiculului afectează încărcarea coloanei. Configurațiile asimetrice ale brațelor poziționează vehiculul cu 30% în spate, îmbunătățind spațiul liber, dar necesitând verificarea faptului că 85% din capacitatea nominală nu este depășită la nici un singur post.
Lift hidraulic portabil pentru garaj aplicațiile abordează constrângerile de spațiu și flexibilitatea pentru mai multe vehicule. Ingineria mobilității trebuie să echilibreze transportabilitatea cu stabilitatea sub sarcină.
Unitățile portabile utilizează roți integrate (200 mm diametru, roți din poliuretan, capacitate de încărcare dinamică de 500 kg) cu stabilizatori mecanici. Retragerea rotilor și desfășurarea cricului trebuie să aibă loc secvenţial pentru a preveni instabilitatea.
Parametri de inginerie a liftului portabil:
| Caietul de sarcini | Mini lift (pneumatic/hidraulic) | Foarfecă mijlocie | Portabil cu ridicare completă |
| Capacitate (kg) | 2.500 | 2.800-3.000 | 3.000-3.500 |
| Înălțimea de ridicare (mm) | 600-800 | 1.000-1.200 | 1.800-2.000 |
| Greutate unitară (kg) | 150-200 | 350-450 | 800-1.200 |
| Cerința de putere | Aer de magazin (0,6 MPa) sau 220V | 220V monofazat | 380V trifazat |
| Timp de configurare (minute) | 5-10 | 15-20 | 30-45 |
| Amprenta stabilizatorului (mm) | 2.000 × 1.800 | 2.400 × 2.000 | 3.000 × 2.800 |
Ascensoarele portabile necesită testare de răsturnare conform ANSI/ALI ALCTV-2017. Marja de stabilitate cere ca unitatea să reziste momentului de răsturnare atunci când este încărcată la 150% capacitate cu platforma complet extinsă și centrată la marginea platformei.
Masa de ridicare hidraulica pentru depozit Instalațiile optimizează manipularea ergonomică a materialelor, reducând riscul de rănire a lucrătorilor, crescând în același timp eficiența producției. Gama de deplasare pe verticală și dimensiunile platformei determină adecvarea aplicației.
Mesele de ridicare elimină leziunile de îndoire și ridicare prin poziționarea sarcinilor la înălțimea optimă de lucru (de obicei 750-950 mm pentru operațiuni în picioare, 650-750 mm pentru lucrul așezat). Integrarea cu sistemele de transport necesită o potrivire precisă a cotei (±5 mm).
Seria noastră de echipamente de logistică inteligentă se adresează acestor cerințe, utilizate pe scară largă în domeniile logisticii industriale și comerciale. Configurațiile platformei se potrivesc cu dimensiunile standard ale paleților (1.200 × 1.000 mm) cu game de capacitate de 2.000-4.000 kg.
Aplicațiile de depozit necesită durabilitate la ciclu înalt. Funcția standard (8 cicluri/oră) utilizează cilindri cu acțiune simplă cu coborâre gravitațională. Aplicațiile cu sarcină mare (20 de cicluri/oră) necesită cilindri cu dublă acțiune cu coborâre motorizată și răcitoare de ulei pentru a gestiona sarcinile termice.
Selectarea unui producător de ascensoare hidraulice pentru sarcini grele necesită verificarea capacităților de inginerie structurală, a calificărilor de sudare și a sistemelor de management al calității. Structurile portante necesită standarde riguroase de fabricație.
Platformele de rezistență grea (capacitate de 5.000 kg) utilizează oțel structural Q345B (rezistență de curgere 345 MPa) cu construcție cu secțiune. Procedurile de sudură urmează AWS D1.1 sau EN ISO 15614-1 cu testare 100% cu ultrasunete a îmbinărilor critice.
Zhejiang Wizplus Smart Equipment Ltd. a fost fondată în 2021 și este situată în zona provincială de dezvoltare economică și tehnologică a județului Deqing, orașul Huzhou, provincia Zhejiang, China. Compania acoperă o suprafață de 40.000 de metri pătrați, inclusiv o fabrică de 20.000 de metri pătrați. Fabrica noastră de structuri de oțel are o înălțime de 20 de metri, iar fabrica de structuri de beton are o înălțime de 11 metri, echipată cu macarale de 50 de tone și 16 tone, special concepute pentru producția de piese structurale metalice mari, fiind în același timp potrivită pentru fabricarea de diferite dimensiuni de piese structurale metalice.
Specificații de fabricație pentru sarcini grele:
| Componentă | Grad material | Metoda de fabricare | Verificarea calității |
| Platforma punte | Q345B, placă 6-8mm | Tăiere cu laser, îndoire CNC | Inspecție dimensională ±1,0 mm |
| Brațe foarfece | Q345B, tub dreptunghiular | Robot de sudare, reducerea stresului | Inspecție UT, profil de sudură |
| Butoaie cilindrice | Tub fără sudură 27SiMn | Slefuire, cromare | Rugozitatea suprafeței Ra 0,4 |
| Tije de piston | Oțel 45#, călit prin inducție | Placare cu crom dur (25μm) | Duritate 60-65 HRC |
| Ştifturi pentru balamale | 40Cr, stins și revenit | strunjire CNC, slefuire | Duritate 28-32 HRC miez |
Avem o echipă experimentată de proiectare și producție cu profesioniști care s-au dedicat industriei de zeci de ani. Este o companie de producție de echipamente care integrează cercetare și dezvoltare, proiectare și producție. Calculele structurale urmează standardele FEM 1.001 și EN 1993 (Eurocod 3), cu analiză cu elemente finite care validează concentrațiile de tensiuni la îmbinările critice.
Lift hidraulic foarfeca pentru uz industrial folosește mecanisme paralelograme legate pentru a obține o mișcare verticală cu stabilitate ridicată. Geometria foarfecelor determină raportul de ridicare și cerințele de forță.
Ascensoarele foarfece utilizează mai multe brațe legate de pantograf. Avantajul mecanic variază în funcție de extensie: poziția retrasă necesită forță maximă (avantaj mecanic scăzut), în timp ce poziția extinsă funcționează la presiune redusă (avantaj mecanic ridicat).
Analiza configurației foarfecelor:
| Configurare | O singură foarfecă | Foarfecă dublă | Foarfecă triplă |
| Raport de ridicare (retras: extins) | 1:2.0 | 1:3.8 | 1:5.5 |
| Înălțimea maximă (mm) | 3.000 | 6.000 | 12.000 |
| Dimensiunea platformei (tipic) | 1.800 × 1.000 | 2.000 × 1.200 | 2.400 × 1.500 |
| Forța cilindrului (retras, kN) | 50-80 | 80-120 | 120-180 |
| Capacitate de încărcare laterală (N) | 500 (static) | 300 (static) | 200 (static) |
| Aplicație tipică | Întreținere atelier | Ridicarea depozitului | Instalare aeriană |
Produsele companiei noastre acoperă o serie de echipamente profesionale de înaltă tehnologie, cum ar fi platforme de lucru aeriene, logistică inteligentă și agricultura inteligentă, care este utilizată pe scară largă în multe domenii, cum ar fi construcții, logistică industrială și comercială, agricultură. Ascensoarele foarfece pentru lucrări aeriene încorporează balustrade (înălțime de 1.100 mm), plăci pentru picioare (150 mm) și sisteme de coborâre de urgență. Nivelarea platformei menține o înclinare de ± 1,5° pe întreaga extensie.
Calitatea producției depinde de capacitatea echipamentului și de controlul procesului. Tăierea cu laser de mare putere asigură calitatea muchiilor pentru ansamblurile sudate, în timp ce sudarea robotizată menține consistența în loturile de producție.
Compania este echipată cu diverse facilități de producție de ultimă generație, inclusiv mașini de tăiat cu laser de mare putere de 12000 W, mașini de tăiat țevi cu laser complet automate de 4000 W, mașini de îndoit CNC de 300 de tone, mașini de îndoit țevi complet CNC inteligente, o linie de asamblare de robot de sudură, strunguri CNC, o linie inteligentă de asamblare de vopsire la scară largă, echipamente de pulverizare și vopsea electrică, capabilitate mare de pulverizare și vopsea. ca un echipament de testare intensificat și centru experimental pentru diverse produse și accesorii.
Specificații procesului de fabricație:
| Proces | Specificația echipamentului | Capacitate | Toleranță |
| Tăierea plăcii | 12.000W fiber laser | Oțel moale de până la 25 mm | ±0,1 mm |
| Tăierea tubului | Laser automat de 4.000 W | Φ20-Φ200mm, lungime 6m | ±0,15 mm |
| îndoire | Presa frana CNC de 300 de tone | 4.000 mm lungime, 12 mm grosime | Unghi de ±0,5° |
| Sudarea | Linie robot (6 axe) | MIG/MAG continuu | ISO 5817 clasa B |
| Finisaj de suprafață | Linie inteligentă de vopsire | Vopsea, strat pulbere, e-coat | 80-120μm grosime |
Echipamentul nostru de testare intensificat și centrul experimental validează performanța produsului prin testarea sarcinii statice (capacitate nominală de 125%), cicluri dinamice (10.000 de cicluri) și expunerea mediului (spray salin, cicluri de temperatură).
Piețele de export solicită respectarea standardelor regionale (marcaj CE pentru Europa, ANSI pentru America de Nord, AS pentru Australia). Pachetele de documentație includ calcule structurale, proceduri de sudură și certificări de materiale.
Produsele companiei sunt exportate în multe țări și regiuni precum Europa, America, Orientul Mijlociu și Asia de Sud-Est și au primit recunoaștere consecventă din partea clienților internaționali. În același timp, compania dezvoltă activ piața internă, are sute de distribuitori și are o rețea completă de servicii de vânzări și post-vânzare.
Rețelele de service cuprinzătoare asigură disponibilitatea pieselor de schimb (angajament de 10 ani pentru componentele critice), documentație tehnică și asistență de service pe teren. Capacitățile de diagnosticare de la distanță permit depanarea prin intermediul sistemelor de monitorizare hidraulică activate pentru IoT.
Compania a aderat întotdeauna la conceptele de bază de profesionalism, inovație, integritate și eficiență, reacționând activ la noile concepte de dezvoltare, cum ar fi verde și cu emisii scăzute de carbon, insistând asupra conceptelor de proiectare a produselor de electrificare, ecologizare și inteligență și îmbunătățirea cuprinzătoare a calității produselor companiei. Salutăm cu sinceritate utilizatorii și prietenii din țară și din străinătate să viziteze compania pentru comunicare și cooperare. Să promovăm dezvoltarea la nivel înalt a industriei lucrărilor aeriene și să creăm împreună un viitor mai bun.
Capacitatea nominală este determinată prin testare statică la 125% din sarcina nominală (conform EN 1494 sau ASME B30.1), urmată de testare dinamică la sarcina nominală de 110% prin cicluri complete de deplasare. Designul structural încorporează factori de siguranță de 2,0 pentru componentele din oțel (pe baza limitei de curgere) și 3,0 pentru cilindrii hidraulici (pe baza presiunii de spargere). Producător de lifturi hidraulice pentru sarcini grele certificarea necesită martori ai acestor teste de către terți. Centrul nostru de testare efectuează teste de presiune 100% a cilindrilor la presiunea de lucru de 1,5x înainte de asamblare.
Aplicațiile standard utilizează ulei hidraulic ISO VG 46 cu indice de vâscozitate >95. Mediile cu temperatură scăzută (-20°C) necesită VG 32, în timp ce operațiunile la temperatură înaltă (>60°C ambiantă) beneficiază de VG 68. Analiza fluidelor ar trebui să aibă loc la fiecare 2.000 de ore de funcționare sau anual, verificând contaminarea cu particule (ISO 4406 18/16/13 max), conținutul de apă (<0,1 mg acid/oxidare (<0,1%), număr KOH/oxidare <0,1 mg/g). Elementele filtrante necesită înlocuire la 500 de ore sau când presiunea diferențială depășește 0,5 bar.
da, ridicator hidraulic foarfeca pentru uz industrial Personalizarea include dimensiunile platformei (până la 6m × 3m), creșteri de capacitate (până la 20.000 kg), acoperiri specializate (oțel inoxidabil pentru prelucrarea alimentelor, antideflagrant pentru zone periculoase) și caracteristici de integrare (transportoare cu role, plăci rotative, funcții de înclinare). Mesele de ridicare personalizate pentru automatizarea depozitelor pot include poziționare automată (precizie de ± 2 mm) și integrare cu WCS (sisteme de control al depozitelor). Timpul de dezvoltare pentru modelele personalizate variază de la 8 la 12 săptămâni după aprobarea proiectului.
Două posturi lift hidraulic pentru atelier de reparatii auto instalațiile necesită o grosime minimă de beton de 200 mm la o rezistență la compresiune de 3000 psi (20,7 MPa), cu armătură de 1%. Ascensoarele cu patru stâlpi pot utiliza configurații montate pe suprafață cu încărcare adecvată pe podea (minim 150 mm beton). Capacitatea portantă a solului trebuie să depășească 150 kPa; condițiile proaste ale solului necesită suporturi proiectate. Șuruburile de ancorare (M16-M24, grad 8.8) necesită instalarea epoxidice cu o adâncime de încastrare minimă de 100 mm. Verificarea după instalare include testarea la tragere la 50% din sarcina de curgere a șurubului.
Lift hidraulic portabil pentru garaj stabilitatea se bazează pe designul cu centrul de greutate scăzut și pe dimensiunile de bază extinse. Cricurile stabilizatoare (șurub sau hidraulice) transferă sarcina direct pe podea, ocolind roțile pivotante în timpul operațiunilor de ridicare. Calculele de stabilitate asigură că momentul de răsturnare (sarcină × distanța orizontală față de centru) rămâne sub 75% din momentul de rezistență (greutate unitară × raza de bază). Sistemele de interblocare împiedică funcționarea liftului, cu excepția cazului în care toți stabilizatorii sunt complet desfășurați și confirmați prin comutatoare de limită. Încărcarea pe podea nu trebuie să depășească 3,5 MPa pentru a preveni strivirea betonului.
CKJC0705EH CKJC0604EH CKJC0503EH mini-lift foarfecă mobil cu direcție hidraulică electrică este proiectat pentru oper...
Recuperatorul semielectric de mare altitudine CKOPY27 CKOPY33 CKOPY40 CKOPY45 este alimentat numai de baterii pentru ...
Platforma de lucru aeriană cu ridicător autopropulsat hidraulic cu foarfecă poate fi condusă și mutată cu ușurință pe...
Platformele de ridicare cu foarfece semielectrice sunt mai ușoare și de dimensiuni mai mici, ceea ce facilitează ridi...